piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaWojsko

Podsumowanie działalności Klubu 2. Ośrodka Radioelektronicznego [ZDJĘCIA]

 

21 czerwca br. odbyło się podsumowanie wyników działalności klubu 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Dzięki uprzejmości Ewy i Jarosława Długosz spotkanie zorganizowane zostało na terenie parku linowego Gibon w Przasnyszu. Do udziału w wydarzeniu zgłosiła się blisko setka dzieci, z różnych kół zainteresowań.

Podczas wręczania wyróżnień płk dypl. Bogusław Postek przypomniał:
– Tworzenie warunków do rozwijania wiedzy i umiejętności oraz kształtowania zainteresowań w dziedzinie kultury i sztuki poprzez organizowanie i popularyzację kół, sekcji zainteresowań oraz amatorskich zespołów artystycznych jest kluczowym aspektem działalności klubów wojskowych. W ramach rozwoju i działalności amatorskiego ruchu artystycznego w 2. Ośrodku Radioelektronicznym prowadzimy sekcje artystyczne oraz kilka tematycznych kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Uważam, że wspieranie i promocja twórczości kulturalnej i edukacyjnej żołnierzy, pracowników wojska oraz ich rodzin w celu kształtowania patriotycznych i obywatelskich postaw oraz wzmacnianie pozytywnego wizerunku wojska, jak również promowanie regionu przasnyskiego jest obowiązkowym elementem naszej żołnierskiej działalności

Wydarzenie było również okazją do wręczenia wyróżnień wszystkim dzieciom z klubu przasnyskiej jednostki wojskowej prezentującym swoje taneczne umiejętności podczas święta naszego miasta jakim były Dni Przasnysza. Jako „zapłatę” za olbrzymi wkład w promocję miasta burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski przekazał wszystkim uczestnikom podziękowania i słodkie niespodzianki.

 

IP, AM

Fot. D. Bojarska