Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Podsumowanie Wielkanocnej zbiórki żywności

 

W poniedziałek, 11 kwietnia br. w 2. Ośrodku Radioelektronicznym odbyło się podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności.Od trzech lat żołnierze i pracownicy przasnyskiej Jednostki Wojskowej cyklicznie organizują zbiórki żywności dla potrzebujących mieszkańców miasta Przasnysz.

Dzięki tym działaniom w sumie udało się zebrać blisko 10 ton artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, a tym samym dotrzeć do kilkuset potrzebujących osób.

– Jak co roku i tym razem udało się zebrać ogromną ilość artykułów spożywczych! „Tegoroczna Wielkanocna zbiórka żywności odbyła się już po raz trzeci. Po raz kolejny również odnotowaliśmy rekord pod względem ilości zebranych artykułów. Blisko półtorej tony produktów spożywczych trafi przed świętami do kilkudziesięciu potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Rozwożąc i przekazując żywność spotykamy się z ogromną serdecznością oraz uśmiechem na twarzach ludzi. Często słyszymy również, że dzięki tego typu działaniom przasnyskich żołnierzy obdarowani będą mogli spędzić godnie nadchodzące święta, nie martwiąc się o podstawowe potrzeby. W mojej ocenie pomaganie innym bez oczekiwania wymiernych korzyści sprawia, że jako żołnierze czujemy się spełnieni. Czasem zwykłe zrozumienie potrzeb, czy wysłuchanie drugiego człowieka pozwalają również dowiedzieć się czegoś o nas samych i poznać siebie. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to dla nas najlepsza nauka człowieczeństwa – podsumował akcję płk dypl. Bogusław POSTEK.

IP, AM

Fot. D. Woźniak/K. Koczkodon

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2