środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Policjanci odzyskali skradziony samochód

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który na terenie Rawy Mazowieckiej ukradł samochód. Pojazd trafił do właściciela a sprawca do policyjnej celi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek, funkcjonariusze prewencji pułtuskiej komendy w trakcie patrolowania ulic miasta, zauważyli pozostawiony pojazd w rejonie jednej ze stacji paliw. Policjanci zainteresowali się samochodem i po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że Fiat Panda został dzień wcześniej skradziony na terenie Rawy Mazowieckiej. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kto przyjechał samochodem. Okazało się, że 22-letni mężczyzna ukradł pojazdu na jednej z posesji w miejscowości Nowe Szwejki. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. 22-latek usłyszał już zarzut kradzieży samochodu, do którego się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił z powrotem do właściciela.

Policjanci apelują do kierujących aby zabezpieczali swoje pojazdy przed kradzieżą, przede wszystkim zabierali kluczyki ze stacyjki oraz zamykali swoje samochody. Przestępcy tylko szukają okazji, aby w łatwy sposób zdobyć wartościowe mienie.

IP, KPP