Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Policjanci skutecznie zwalczają przestępczość akcyzową

 

Policjanci z ostrołęckiej komendy policji na bieżąco podejmują działania przeciwko przestępczości związanej z nielegalnym obrotem wyrobów nie posiadających polskich znaków akcyzy. W minionym tygodniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 55 kg krajanki tytoniowej. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa wynikające z niezapłaconej akcyzy może wynosić prawie 70 tysięcy złotych.

Na początku minionego tygodnia policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że na terenie jednej z gmin naszego powiatu jego mieszkanka posiada wyroby, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy.

– Policyjna akcja została przeprowadzona w ubiegły czwartek. W jej wyniku policjanci zabezpieczyli pięć worków krajanki tytoniowej o łącznej wadze 55, 58 kg.
Na miejscu zastano mieszkankę naszego powiatu, w którą wykonano czynności procesowe. Kobieta niebawem będzie odpowiadała popełnione przestępstwo przed sądem. Jak wstępnie oszacowano uszczuplenie w tym przypadku wpływów do Skarbu Państwa wynikające z niezapłaconej akcyzy wynosi 69 tysięcy złotych.
Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją – mówi kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

IP, KMP, TŻ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider