wtorek, 28 listopada, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień

 

Dwaj policjanci z Grójca w czasie wolnym od służby zatrzymali kierowcę wykonującego niebezpieczne manewry, zjeżdżającego na przeciwległy pas jezdni. Jak się okazało był on pijany. Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się nie tylko podczas służby.

W niedzielę tuż po północy dwaj policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu jadąc prywatnym samochodem zauważyli fiata seicento jadącego całą szerokością jezdni, co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków bądź alkoholu. Policjanci postanowili szybki uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu fiatem.

Zatrzymali pojazd. Za kierownicą znajdował się mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przyjeździe policjantów z grójeckiej komendy mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Miał ponad dwa promile. Okazało się również, że 30-letni mieszkaniec Grójca był zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości 3 godziny wcześniej przez patrol prewencji. Jechał tym samym samochodem. Wtedy pomiar wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. Jednak ponownie wsiadł za kierownicę swojego auta.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz nakłada świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

IP, KPP