Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Policjanci zabezpieczyli kolejne niewybuchy

Niebezpieczne pozostałości z czasów wojennych w postaci niewybuchów wciąż potrafią sprowadzić zagrożenie. Taki materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że w przypadku odnalezienia niewybuchów, nie należy go dotykać ani też samemu przenosić.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy odnaleziony został niewybuch pochodzący z okresu II Wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy naszego powiatu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty, podczas wykonywania prac polowych, remontowych czy też podczas spacerów.

W czwartek 16 września doszło do ujawnienia niewybuchów w dwóch miejsc naszego powiatu. Na trasie Rozogi-Dąbrowy, gdzie trwa przebudowa drogi, pracownicy ujawnili niewybuch. Na miejsce został skierowany policjant dzielnicowy, który dokonał rozpoznania pirotechnicznego i okazało się, że znalezisko to pocisk artyleryjski. Natomiast w gminie Pasym, również podczas robót drogowych ujawniono kolejny niewybuch. Tym znaleziskiem okazło się pocisk przeciwpancerny smugowy. Ujawnione niewybuchy, prawdopodobnie mogą być pozostałością po II Wojnie Światowej.

Mundurowi zabezpieczają miejsca znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, którzy zabiorą znaleziska celem ich zneutralizowania.

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider