środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Policjanci zabezpieczyli nielegalną kontrabandę

Policjanci zabezpieczyli kolejne papierosy, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Tym razem dobre działanie policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pozwoliło na zabezpieczenie ponad 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli ponad 36 kg nielegalnego tytoniu. Do sprawy zatrzymana została jedna osoba. Ten bardzo dobry efekt, to kontynuacja działań policjantów z Ostrołęki w zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkanka Ostrołęki może posiadać papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie w tym dniu przebywa kobieta. Czynności prowadzone przez kryminalnych, dzięki którym zabezpieczono kontrabandę miały miejsce wczoraj na terenie zarówno miasta, jak i powiatu ostrołęckiego.

Już pierwsze minuty działań policjantów potwierdziły ich ustalenia. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i piwnicznych na terenie powiatu zabezpieczono ponad 3 000 paczek papierosów nieposiadających polskich znaków skarbowych akcyzy, co daje ponad 60 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Ponadto podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 36 kg nielegalnego ciętego tytoniu.

Do sprawy została zatrzymana kobieta. Przypominamy, że za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Pamiętajmy, że kupując takie nielegalne wyroby nigdy nie znamy do końca ich składu chemicznego, dlatego mogą one być bardzo niebezpieczne.

 

IP, KPP