poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Policjant na wolnym zatrzymał sprawcę kradzież – odzyskano też skradzione przedmioty

 

Czujnością wykazał się policjant z posterunku policji w Czerwinie sierż. szt. Robert Gumkowski, który będąc po służbie rozpoznał typowanego do kradzieży mieszkańca tej gminy. Funkcjonariusz ujął złodzieja i przekazał go kolegom z patrolu. Okazało się, że jego decyzja była ‘’strzałem w 10” ponieważ w wyniku dalszych działaniach odzyskano skradzione mienie.

Kilka dni temu dyżurny ostrołęckiej komendy został poinformowany o kradzieży motoroweru, pił spalinowych oraz telefonu na łączną kwotę 1750 złotych z terenu gminy Czerwin. W poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa zaangażowali się policjanci z posterunku policji w Czerwinie. Mundurowi szybko ustalili prawdopodobnego sprawce kradzieży, jednak od dłuższego czasu nie mieszkał on po swoim adresem.

– Policjant z miejscowego posterunku, który miał wolne sierż. szt. Robert Gumkowski na jednej z ulic Czerwina zauważył jadącego rowerem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży. Po jego ujęciu mundurowy powiadomił o sytuacji dyżurnego jednostki, który we wskazane miejsce wysłał patrol policji – mówi z kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Już pierwsze ustalenia wskazywały, że decyzja funkcjonariusza o ujęciu mężczyzny była słuszna. W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali pochodzące z kradzieży, m.in. dwie piły spalinowe. Trwają także czynności mające na celu odzyskanie pozostałych przedmiotów które, 29–latek sprzedał.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

IP, KMP, TŻ