Polsko-Ukraiński Piknik Rodzinny „Powitanie Wakacji” w Chojnowie [ZDJĘCIA, FILMY]

P
W niedzielę, 26 czerwca w Parku Podworskim w Chojnowie w gminie Czernice Borowe  odbył się Polsko-Ukraiński Piknik Rodzinny „Powitanie Wakacji”. Jego organizatorzy przygotowali moc atrakcji od występów artystycznych po degustacje tradycyjnych potraw ukraińskich. Słowem było coś dla ducha i ciała.

Od początku pikniku trwał otwarty trening AMK Rzemieślnik, w którym udział mógł wziąć każdy śmiałek. Skorzystać można było z kajaków, dmuchanców. Nie zabrakło też baniek mydlanych, malowania twarzy i waty cukrowej. bardzo dużą popularnością cieszyło się drezynowanie. Obecni na pikniku mogli zwiedzać wystawy oraz zapoznać się z instruktażem pierwszej pomocy i skorzystać z punktu badań czy tez konsultacji dietetycznych.
Oczywiście nie zabrakło akcentów muzycznych. Przed publicznością wystąpiła Mławska Orkiestra Dęta i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Czernice Borowe z gościnnym udziałem Olgi z Ukrainy. Były też, animacje, zabawy i konkursy wiedzy o tematyce ekologicznej, lokalnej i językowej. Tłumy przyciągnęła degustacja tradycyjnych ukraińskich potraw. W trakcie pikniku Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz prowadził zbiórkę środków na leczenie Alicji Skierkowskiej, która urodziła się z wadą serca. Dochód ze sprzedaży waty cukrowej, pieczonego ziemniaka i popcornu został przeznaczony na operację Alicji, która odbędzie się w Niemczech.
Finałem pikniku była zabawa taneczna pod chmurką z DJ Okey.
IP, WS
Fot. WS

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *