Postaram się nikogo nie zawieść

WYWiad kobet
Po śmierci Jarosława Falkowskiego, wygasł jego mandat radnego w Radzie Gminy Krasne. Do wyborów uzupełniających zgłosiła się tylko jedna kandydatka: Sandra Piechocińska z KWW Krasne Razem.

Wybory odbyły się 7 lutego 2021 roku. W związku z tym, iż w okręgu wyborczym zarejestrowana została tylko jedna lista kandydatów, kandydat otrzymał mandat radnego bez przeprowadzenia głosowania. Nową radną rozmawiamy o jej planach i przyszłych działaniach, jakimi będzie chciał zająć się piastując stanowisko radnej.

– Dlaczego zdecydowała się Pani na kandydowanie w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Krasne?
– Mój start w wyborach to wynik namów rodziny. Głównie męża i babci. Nie była to dla mnie prosta decyzja. I nie miałam tego w ogóle w planach. Okoliczności też były, i dla mnie nadal są wyjątkowe, ponieważ zajęłam miejsce fantastycznego i życzliwego człowieka, dobrego radnego, społecznika. Nie wiem czy kiedykolwiek dorównam Śp. Jarkowi. Chciałabym go nigdy nie zawieść. Dla mniej wtajemniczonych: jestem bratanicą Jarka Falkowskiego. Kiedyś radnym naszej gminy był mój tata, Andrzej Falkowski, potem jego brat Jarosław Falkowski, teraz kolej na mnie

– Czy wcześniej miała Pani do czynienia z samorządem, np. była radną lub sołtysem?
– Nie pełniłam nigdy wcześniej podobnej funkcji. Studiowałam jednak administrację publiczną, więc nie są mi obce przepisy i zasady funkcjonowania samorządu.

– Co będzie chciała Pani realizować jako radna dla swojego okręgu i dla gminy Krasne?
– Ponieważ okoliczności są nietypowe, mój start nie był planowany, nie było kampanii wyborczej, nie idę na „plac boju” z gotowym planem i założeniami do spełnienia. Wsłucham się w głos mieszkańców, ich problemy i pomysły. Mój okręg jest dość nietypowy, rozstrzelony po całej miejscowości wiec myślę, że i pomysłów będzie wiele. Będę przedstawiać je organom gminy. Jednak myślę że najważniejsze jest aby w zgodzie, po kolei realizować pomysły i wizje każdego okręgu. Okręgi stanowią „całość ”- gminę. A to o rozwój gminy przecież powinno nam chodzić. Postaram się nikogo nie zawieść.

– Czym zajmuje się Pani zawodowo?
– Zawodowo jestem od ponad 3 lat pracownikiem ZUS, do tego konsultantką w dwóch firmach kosmetycznych, od 18 roku życia jestem członkiem komisji wyborczych (byłam i zwykłym członkiem komisji i zastępcą przewodniczącego i przewodniczącą), byłam dwukrotnie koordynatorką Komitetu Wyborczego Odpowiedzialność w powiecie przasnyskim w gminach Krasne, Czernice Borowe, Krzynowłoga Mała, Jednorożec, Gmina Przasnysz, Miasto Przasnysz. Do tego jestem mamą, a teraz doszła nowa „rola”

– Jakie są Pani zainteresowania, jakie jest Pani hobby?
– Gdy znajdzie się trochę wolnego czasu uwielbiam podróżować, gdziekolwiek aby przed siebie i z rodziną. Niestety teraz jest to znacznie utrudnione, czekamy z utęsknieniem by móc znów zacząć aktywnie spędzać czas na bliższych bądź dalszych wypadach rodzinnych.

– Dziękuję za rozmowę
– Dziękuję również

Rozmawiał: WS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *