środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Potrącenie pieszego na Piłsudskiego w Przasnyszu

Przasnyscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, wyjaśniają wszystkie okoliczności potrącenia, 70 letniego mieszkańca Przasnysza do którego doszło w miniony piątek, (5 listopada br.) tuż przed godziną 20.00 w Przasnyszu na ul. Piłsudskiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet, 64 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, potrącił pieszego, 70 – letniego mieszkańca Przasnysza, który wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy z obrażeniami ciała, z miejsca zdarzenia, został przetransportowany karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości uczestników wykazało, że kierujący chevroletem był trzeźwy. Natomiast pieszy w swoim organizmie, posiadał ponad 1,2 promila alkoholu.
– Przasnyscy policjanci po raz kolejny, apelują o zachowanie maksimum ostrożności, podczas poruszania się po drogach. Przypominają również o zasadzie „0” tolerancji dla alkoholu w ruchu drogowym – asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu.

IP, KPP