Potrącenie pieszej. Pamiętajmy o odblaskach
Podczas ostatniego weekendu doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszej. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym około godziny 21:00, niestety piesza nie miała żadnego odblasku. Noszenie elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego to dawanie kierowcom samochodów szansy na odpowiednio wczesne zauważenie pieszego i uniknięcie potrącenia.
Do zdarzenia doszło 12 listopada o godz. 21:10 poza obszarem zabudowanym w miejscowości Rogowo, gmina Płoniawy. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 45 – letni kierujący fordem, mieszkaniec pow. ostrołęckiego, jadąc w kierunku Krasnosielca w ostatniej chwili zauważył kobietę, będącą na jego pasie ruchu. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu. Niestety do potrącenia pieszej doszło prawą stroną auta. W wyniku zderzenia 36 – letnia mieszkanka pow. przasnyskiego doznała obrażeń ciała i została zabrana do szpitala. Kierujący fordem był trzeźwy.
W momencie kiedy doszło do wypadku na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne, gęsta mgła utrudniała widoczność. Piesza poruszała się po właściwej stronie drogi, jednak nie miała żadnego odblasku. Pamiętajmy!!! Noszenie odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego to dawanie kierowcom samochodów szansy na odpowiednio wczesne zauważenie pieszego i uniknięcie potrącenia.
Pamiętajmy – bez odblasków kierujący nie zawsze nas zauważy!
To, że my widzimy światła zbliżających się pojazdów nie oznacza, że kierujący widzą nas!
IP, KPP