Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Potrącił i uciekł – nie udzielając pomocy. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności

Przasnyscy policjanci w Wielbarku zatrzymali kierowcę, który kilka godzin wcześniej na terenie pow. przasnyskiego, potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca nie udzielając mu pomocy. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 grudnia br. około godziny 06.30 na trasie Zaręby – Chorzele. Kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter, 36 – letni mieszkaniec Wielbarka, podczas manewru wymijania z innym pojazdem, potrącił idącego w tym samym kierunku pieszego, 33 letniego mieszkańca powiatu nidzickiego. Następnie 36 latek, odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pieszemu.
– Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący mercedesem kilka godzin po zdarzeniu, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności – mówi, asp.szt. Krzysztof Błaszczak, oficer KPP Przasnysz.
Policjanci z przasnyskiej komendy po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że konsekwencje zderzenia pieszego z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne.
IP, KPP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider