poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Potrącił pieszego i uciekł nie udzielając pomocy – zaledwie kilkanaście godzin później został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Ogromny wysiłek, determinacja i świetna współpraca policjantów z wydziału kryminalnego i dzielnicowych z Kadzidła pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który w środę w nocy potrącił pieszego i nie udzielając mu pomocy uciekł z miejsca wypadku. Do ustalenia danych auta przyczyniła się także policjantka zespołu do spraw wykroczeń, która przebywając na urlopie również zaangażowała się w poszukiwania. 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zatrzymany wracając z Warszawy, osadzono go w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy, że w środę w nocy w miejscowości Wach doszło do potrącenia pieszego, który niestety w wyniku poniesionych obrażeń zginął na miejscu. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

W ustalenie kierowcy pojazdu zaangażowali się mundurowi niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej jednostki. Funkcjonariusze rozpoczęli żmudne, ale konieczne czynności procesowe. Równolegle prowadzone były działania operacyjne.

Policjanci bez przerwy badali wszystkie szczegóły i sprawdzali każdą napływającą informację. W ustalenie numeru rejestracyjnego pojazdu zaangażowała się również policjantka z zespołu wykroczeń, która w tym czasie przebywała na urlopie kilkaset kilometrów od Ostrołęki. Swoim postępowaniem udowodniła, że policyjna służba trwa 24 godziny na dobę. Dodatkowo informacja o poszukiwaniu świadków tego wypadku wraz z marką i konkretnym modelem auta szybko trafiła do lokalnych mediów i portali społecznościowych.

– Poczynione ustalenia wskazywały, że kierującym hondą w momencie wypadku był 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który przebywał aktualnie na terenie Warszawy. Akcja jego zatrzymania została zaplanowana wczoraj po południu na terenie gminy Goworowo. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Mężczyzna został przewieziony do ostrołęckiej jednostki Policji, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych został osadzony w policyjnym areszcie – mówi podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

IP, KMP, fot. Ilustracyjne