Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Potrzeba ochrony środowiska staje się wtedy nawykiem

Filip Bulicki w minionym tygodniu został powołany przez Minister Środowiska Michała Wosia przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka do Młodzieżowej Rady Ekologicznej działającej przy Ministerstwie Środowiska. O swojej nominacji, działalność i planach na przyszłość młody mieszkaniec naszego powiatu opowiada tylko dla Czytelników „Kuriera Przasnyskiego”.

– Czym jest dla Pana nominacja do Młodzieżowej Rady Ekologicznej?
– Jestem bardzo wdzięczny Pani mgr inż. Halinie Pańkowskiej Dyrektor Technikum Leśnego w Rucianem-Nidzie. Dzięki kadrze pedagogów poszerzam wiedzę i zainteresowania proekologiczne. To wyróżnienie, a zarazem docenienie starań w dziedzinie ekologii jest dla mnie motywacją do stawiania sobie nowych celów.

– Czym będzie się Pan w niej zajmował?
– MRE (Młodzieżowa Rada Ekologiczna) to organ doradczo-konsultacyjny, który jest wsparciem dla administracji rządowej w kwestiach dbania o środowisko. Ufam, że współpraca z Ministerstwem Środowiska przyniesie sukcesy na płaszczyźnie dobrych rozwiązań odnoszących się do ochrony przyrody.

– Jak zachęcił by Pan młodych przasnyszan do działań w dziedzinie ekologii?
– Świadomość ekologiczna jest kształtowana nie tylko poprzez sumę uzyskanej informacji, lecz także przez efekt własnych przemyśleń, analiz, obserwacji oraz doświadczeń. Ważne jest, by nieustannie pogłębiać wiedzę i systematycznie wykorzystywać ją w codziennym działaniu. Potrzeba ochrony środowiska staje się wtedy nawykiem.

– Jakie są Pańskie najbliższe plany i zagadnienia?
– Ochrona środowiska wymaga systematycznego działania na rzecz dziedzictwa przyrodniczego oraz pochylenia się nad aspektami rozwiązań proekologicznych. Liczę, że przyszłość będzie pełna pomysłów i inspiracji w dążeniu do zachowania piękna polskiej natury.

– Dziękuje za rozmowę
– Dziękuję również

Rozmawiał: Szymon Wyrostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider