poniedziałek, 2 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Poważny wypadek na Żwirki i Wigury w Przasnyszu. Wjechał w pojazd służb drogowych

Do wypadku doszło dziś po godz. 8.00 na ul. Żwirki i Wigury w Przasnyszu. Okoliczności wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa, 29 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, najechał na stojący na poboczu pojazd marki Citroen z przyczepką, należący do służby drogowej. Siła uderzenia była tak duża, że doprowadziła do wywrócenia się pojazdu  na dach co w następstwie spowodowało przemieszczenie się opla na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym  pojazdem marki Ford Focus, którym kierował 72 letni mieszkaniec pow. makowskiego – informuje

Z miejsca zdarzenia karetką pogotowia z poważnymi obrażeniami ciała do przasnyskiego szpitala został przewieziony kierujący oplem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości pozostałych uczestników zdarzenia wykazało, że byli trzeźwi.

Przasnyscy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdu do warunków drogowych.

fot. KPP Przasnysz