piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Powiat Przasnyski dołoży Miastu Przasnysz 200 tys. zł do budowy parkingu przy Powiatowym Urzędzie Pracy

Podczas ostatniej sesji Radni Powiatu Przasnyskiego zagłosowali udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej i dokonali zwiększenia planu wydatków o kwotę 200 000 zł na nowe zadanie pn. „Budowa parkingu przy ul. Joselewicza w Przasnyszu”.
Miasto rozstrzygnęło już przetarg na budowę parkingu na tyłach budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Najtańszą propozycję cenową złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Usługowo–Handlowe „WALDI” z Przasnysza, wyceniając prace na ponad 485 tys. zł i to ten podmiot został wyłoniony w przetargu.
Ze względu na fakt, że parking będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale i całego powiatu, którzy korzystają z usług Urzędu Pracy, Zarząd Powiatu rekomendował Radnym wprowadzenie zmian, dotyczących udzielenia Miastu wsparcia na tę oczekiwaną i potrzebną inwestycję. Pomoc finansowa zostanie udzielona ze środków pochodzących z tegorocznego budżetu Powiatu Przasnyskiego.
Samorząd miejski przewiduje, że parking powstanie do końca sierpnia 2022 roku. Za budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu zostaną wybudowane 24 miejsca postojowe.
IP, SPP