niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Powiat Przasnyski pozyskał 200 tys. zł na zakup ambulansu dla szpitala w Przasnyszu

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu nie ustają w wysiłkach o pozyskanie funduszy zewnętrznych na inwestycje, co pozwala na oszczędności w samorządowym budżecie. Z radością informujemy, że sukcesem zakończyła się próba pozyskania dofinansowania na zakup ambulansu sanitarnego Typu A1 z niezbędnym wyposażeniem dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu z Fundacji PKO BP. Na rozpatrzenie czeka wniosek złożony do Fundacji Orlen.
Zakończony pozyskaniem z Fundacji PKO BP kwoty 200.000,00 zł projekt o całkowitej wartości 350.000,00 zł brutto, przewiduje zakup nowej karetki dla powiatowej placówki leczniczej. Doposażenie szpitala w ambulans sanitarny znacząco wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług, zapewni bezpieczeństwo pacjentom, jak również skróci czas oczekiwana na przewóz sanitarny.
Postęp technologiczny i coraz nowszy sprzęt medyczny wymaga ciągłych inwestycji w sektor ochrony zdrowia. Niestety środki finansowe, które mogą być przeznaczone na ten cel, często są ograniczone. Ambulanse niejednokrotnie są użytkowane w trudnych warunkach i terenie, gdzie często ulegają uszkodzeniom. Użytkowany obecnie przez placówkę leczniczą tabor jest wyeksploatowany i wymaga unowocześnienia. Ponadto szpital im. dr. Wojciecha Oczko w celu ograniczenia kosztów funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w powiecie przasnyskim, zrezygnował z usług zewnętrznego operatora transportu medycznego, przejmując to zadanie 1 kwietnia 2022 r.
Karetka sanitarna, na której zakup Powiat Przasnyski pozyskał środki, zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt: respirator, ssak, pulsoksymetr, fotel kardiologiczny i nosze.​
Zwycięski projekt złożony do Fundacji PKO BP nie był jedyny, ponieważ na rozpatrzenie czeka drugi z wniosków opiewający na​ 100.000,00 złotych, złożony przez Powiat Przasnyski do fundacji PKN Orlen.
IP, SPP