niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Powiat Przasnyski pozyskał prawie 200 tys. zł na wsparcie osób niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że Powiat przasnyski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pierwszej transzy środki w wysokości 197 421,00 zł na realizację w 2021 r. pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w tym na: Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w wysokości 88 111,00 zł, Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w wysokości 97 263,00 zł.

W tym roku PFRON na realizację całego programu „Aktywny samorząd” przeznaczył dla wszystkich samorządów na terenie kraju rekordowy budżet w wysokości 189,62 mln zł, z czego Powiat Przasnyski w ramach I transzy otrzyma środki w wysokości 197 421,00 zł. Dzięki tak dużej kwocie każda osoba niepełnosprawna z terenu powiatu, spełniająca określone warunki, będzie mogła otrzymać oczekiwaną i potrzebną pomoc w celu likwidacji uciążliwych barier ograniczających jej aktywność zawodową i społeczną, a także dostęp do edukacji.

Tegoroczna edycji programu „Aktywny samorząd” umożliwia, tak jak w roku poprzednim, składanie wniosków za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia. Wprowadzenie takiego rozwiązania znacząco ułatwi osobom niepełnosprawnym ubieganie się o pomoc w ramach tego programu – bez wychodzenia z domu, bez kolejek, bez barier i poza godzinami pracy urzędu (w praktyce 24 godziny na dobę). Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem dostępnym na stronie internetowej SOW.

Ponadto Wnioskodawcy mogą również składać wnioski osobiście w siedzibie PCPR w Przasnyszu przy ul. Berka Joselewicza 6, pokój nr 4, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, tj. od godziny 8.00 do godziny 16.00.

IP, SPP, Fot. pixabay