poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Powiat Przasnyski remontuje kolejne drogi za pozyskane środki rządowe

502 576,50 złotych brutto – taką kwotę Powiat Przasnyski inwestuje w remont drogi powiatowej w gminie Krzynowłoga Mała. Aktualnie trwają prace na odcinku drogi Janowo-Mchowo do Krzynowłogi Małej. Aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i jakość dróg, Powiat Przasnyski od początku kadencji z dużymi sukcesami pozyskuje środki z budżetu państwa.

Remontowany odcinek o długości 1,435 kilometra jest zlokalizowany w gminie Krzynowłoga Mała na drodze powiatowej 3218W. 11 czerwca 2021 roku Paweł Mostowy – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego oceniał postęp prac. Remont obejmuje roboty budowlane polegające na ułożeniu warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych, uzupełnieniu pobocza kruszywem łamanym oraz renowacji rowu odprowadzającego wodę z drogi. Pozostałe prace będą polegały na: wycięciu ograniczających widoczność i zagrażających bezpieczeństwu krzaków, wymianie oznakowania pionowego oraz ustawieniu lampy fotowoltaicznej.
Wykonawcą robót budowlanych jest firma Strabag Sp. z o. o. z Pruszkowa. Wartość robót na poziomie około 70% stanowi dofinansowanie środkami Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

IP, SPP, Fot. SPP