niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Powiat Przasnyski zainstalował elementy małej architektury w gminie Krzynowłoga Mała

Choć nie minęła jeszcze połowa roku, Powiat Przasnyski zrealizował już pierwsze zadanie z Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. Chodzi o projekt gminny, wyłoniony głosami 168 mieszkańców, polegający na montażu stojaków na rowery oraz pojemników, służących charytatywnym zbiórkom na terenie gminy Krzynowłoga Mała.
Zadanie polegało na montażu w Krzynowłodze Małej stojaka na rowery oraz kosza w kształcie serca na nakrętki, które stanęły w sąsiedztwie Gminnej Biblioteki Publicznej oraz kościoła. Kolejny stojak na rowery stanął w Skierkowiznie, a w miejscowości Ulatowo-Adamy ustawiono drugi pojemnik na korki.
Pomysłodawczynią projektu była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej Małgorzata Budna.
– Cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w zbieranie korków, bo ma to wymiar nie tylko ekologiczny, ale i charytatywny, polegający na pomocy osobom niepełnosprawnym. Bywało, że zebrane przez nas nakrętki — a były to naprawdę znaczne ilości — przewoziliśmy do pojemników stojących na terenie Przasnysza. Teraz zbiórka będzie mogła być prowadzona w Krzynowłodze Małej, w miejscu licznie uczęszczanym przez mieszkańców. Stanął tu także stojak na rowery — mówi Małgorzata Budna, dziękując starostwu za realizację projektu, zaś mieszkańcom za głosy oddane w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego.​
Koszt realizacji projektu wyniósł 6.000,00 zł i został sfinansowany ze środków własnych powiatu.
W ramach gminnej części Budżetu Obywatelskiego Powiatu w 2022 r. zostaną jeszcze zrealizowane następujące zadania:
Sacharynek – czyli wirtualna promocja pogranicza. Projekt polega na wykreowaniu postaci Sacharynka – sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko-krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.
Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Kobylaki-Korysze w gminie Jednorożec.
Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Dobrzankowo w gminie Przasnysz.
Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów na terenie miasta Przasnysz.
IP, SPP