Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Pożar domu przy ul. Nadrzecznej w Przasnyszu

2 listopada około godz. 14:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Przasnyszu na ul. Nadrzecznej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano pożar w fazie rozwiniętej. Ogień wydostawał się na zewnątrz budynku poprzez otwory drzwiowe i okienne, panowało bardzo duże zadymienie. Natychmiast przystąpiono do działań gaśniczych podając dwa prądy wody w natarciu oraz jeden prąd w obronie przyległych budynków.

– W międzyczasie strażacy odłączyli instalację elektryczną i zbudowali zasilanie wodne z miejskiej sieci hydrantowej. Podczas działań strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na wysoką temperaturę oraz trujące gazy spalinowe – mówi rzecznik prasowy KP PSP w Przasnyszu.

W celu dotarcia do źródła ognia wykonano otwory w pokryciu dachu przy pomocy specjalistycznego sprzętu i dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałe budynki.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, mieszkańcy zdołali ewakuować się z kompleksu budynków o własnych siłach.

 

IP, KP PSP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2