Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Pożar lasu w Krukowie. Spłonęło pół hektara drzewostanu

 

Aż 15 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem lasu w miejscowości Krukowo. Do zdarzenia doszło w piątek 20 maja. W wyniku pożaru spłonęło pół hektara drzewostanu w 35 – letnim lesie sosnowym.

 

– 20 maja bieżącego roku około godz. 13:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Krukowo – mówi asp. Rafał Sekuna z KP PSP Przasnysz.

W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej ogniem objęte było ok. 50 arów powierzchni drzewostanu, która była rozdzielona łąką na dwie części. Ze względu na silny wiatr pożar szybko przemieszczał się po wierzchołkach drzew.
Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do gaszenia pożaru podając prądy gaśnicze wody w natarciu na pożar. W działaniach gaśniczych uczestniczył również samolot Lasów Państwowych.
– Pojedyncze ogniska dogaszano przy pomocy łopat oraz tłumic. Spaleniu uległo ok. 0,5 hektara drzewostanu w 35 letnim lesie sosnowym. W działaniach udział brało 15 zastępów straży pożarnej – kończ asp. Rafał Sekuna z KP PSP Przasnysz.

IP, RS

Fot. KP PSP Przasnysz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2