sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Prawidłowa postawa to ważna sprawa. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej dobrze o tym wiedzą

 

Specjaliści przestrzegają że pandemia może mieć negatywny wpływ na dziecięce kręgosłupy. Ograniczenia w ruchu i wiele godzin przed komputerem może przyczynić się do powstawania wielu wad postawy.

Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej w ramach profilaktyki stara się zapobiegać ewentualnym wadom i zachęca uczniów do aktywności ruchowej, której z racji wieku bardzo potrzebują. Od września oprócz zajęć wychowania fizycznego uczniowie dwa razy w tygodniu uczestniczą w dodatkowych zajęciach WFz AWF. Projekt ma na celu poprawę i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych.
Na początku listopada naszą szkołę odwiedził p. Przemysław Łukasiak – student V roku fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, który za zgodą rodziców wykonał badania postawy u dzieci w wieku 8-10 lat. Rodzice mieli możliwość uczestniczenia w badaniu oraz indywidualnych konsultacji z przyszłym fizjoterapeutą. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wczesnego wykrycia ewentualnych wad i zapobiegnie pogłębianiu ich.
Nauczyciele wychowania fizycznego realizując treści programowe edukują uczniów w zakresie zachowań prozdrowotnych, a Pan Przemysław uświadomił im jak ważna jest prawidłowa postawa ciała, pokazał najczęściej spotykane wady oraz uwrażliwił młodzież na potrzebę aktywności ruchowej i jej dobry wpływ na zdrowie fizyczne.
Dziękujemy panu Przemysławowi Łukasiakowi za przeprowadzenie badań i cenne wskazówki w zakresie profilaktyki wad postawy. Mamy nadzieję, ze nasi uczniowie zastosują się do rad i zadbają o prawidłową postawę która w przyszłości zaprocentuje piękną sylwetką.
Stale działamy również w ramach akcji wolontariackich. Tym razem organizujemy zbiórkę plastikowych korków. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wsparcie zbiórki operacji serca małego Antosia. W tym zakresie nasi uczniowie nigdy nie zawiedli, więc wiemy, że i tym razem damy radę!

IP, SPKM, Fot. SPKM