Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Prezentacja modelu platformy cyfrowej

Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowano model platformy cyfrowej, utworzonej na potrzeby projektu pod nazwą ” Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”, który będzie realizowany do maja 2022 roku

Niedawno informowaliśmy naszych czytelników o nowym, innowacyjnym projekcie społecznym, na które miasto Przasnysz wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pozyskało ponad 600 tysięcy złotych. – Liderem projektu jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, który jest placówką naukowo – badawczą podejmującą problemy pracy i polityki społecznej. Projekt ma walory projektu innowacyjnego społecznie, w ramach którego opracowany został przez grono wysokiej klasy specjalistów unikatowy „Model przeciwdziałania dziedziczeniu biedy”. Miasto Przasnysz zostało wybrane jako jedyna miejscowość w Polsce, w której model ten przejdzie etapy testowania i wdrożenia. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie, ale też i duże wyzwanie dla naszego miasta – poinformował Urząd Miasta Przasnysz.
Koordynatorem merytorycznym będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i potrwa do maja 2022 roku.
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie inaugurujące projekt pod nazwą ” Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”. Wśród osób obecnych na sali byli przedstawiciele Urzędu Miasta, MOPS-u oraz różnych instytucji współpracujących, a także dr Elżbieta Bojanowska, Dyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wraz z zespołem zaangażowanym w realizację projektu.
– W trakcie spotkania zaprezentowane zostały założenia projektu oraz przedstawiono model „Przeciwdziałania dziedziczeniu ubóstwa”, opracowany przez pracowników Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Prezentacji dokonał Pan dr Dariusz Zalewki – kierownik projektu. Pan Sławomir Łais Prezes Zarządu firmy OSI ComuTrain Sp. z o.o, która jest także partnerem projektu zaprezentował model platformy cyfrowej, utworzonej na potrzeby projektu. Osiągnięcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z perspektywy 30 lat działalności przedstawiła Joanna Cieślik-Dyrektor MOPS – poinformował MOPS w Przasnyszu.
Po spotkaniu uczestnicy spotkania odwiedzili Muzeum Historyczne i Miejską Bibliotekę Publiczną, jako część współpracy nad projektem.

Jedna myśl na temat “Prezentacja modelu platformy cyfrowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider