Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Próbował wprowadzić w błąd policjantów. Pomogła dociekliwość mundurowych

Pod koniec maja na ul. Leszno w Przasnyszu do szło do kolizji. Z relacji kierującego renaultem magnum wynikało, że sprawcą zdarzenia jest nieznany kierujący pojazdem osobowym, który zmusił go do zjechania na pobocze i rowu.

Dzięki dociekliwości mundurowych oraz komunikatowi prasowemu okazało się, iż zdarzenie miało innych przebieg, a kierowca ciężarówki mijał się ale…z prawdą.

– Z uwagi na podejrzenia, co do przebiegu zdarzenia, mundurowi zwrócili się z apelem o kontakt z miejscową jednostką Policji do osób, które mogły być świadkami zdarzenia. Dzięki komunikatowi zamieszczonemu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu oraz na portalu społecznościowym i na stronach lokalnych mediów do komendy zgłosiła się mieszkanka pow. przasnyskiego, która była naocznym świadkiem zdarzenia. Kobieta przedstawiła inną wersję jego przebiegu, która znacznie odbiegała od wersji jaką przedstawił policjantom kierujący ciężarówką – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz.

Policjant prowadzący postępowanie w tej sprawie ustalił, że sprawcą właśnie jest kierujący pojazdem ciężarowym. Natomiast zdecydowana i opanowana reakcja kierującej pojazdem osobowym, którym kobieta podróżowała z dzieckiem, ustrzegła ją od tragicznego zakończenia zdarzenia drogowego.
52-letni kierujący renaultem w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu usłyszał zarzut spowodowania zdarzenia drogowego oraz wywołania niepotrzebnej czynności przez Policję. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Został ukarany mandatami karnymi.

IP, KPP, KB, fot. KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider