poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Profilaktyka w plenerze. Wakacje wolne od uzależnień w gminie Chorzele

 

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska przy współpracy z Miejsko – Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach zorganizowała dla wszystkich mieszkańców cykl pikników profilaktycznych.

Czas i miejsce:
– 08.08.2021 r. – Stadion Miejski w Chorzelach godz. 13:00
– 09.08.2021 r. – plac szkolny w Krukowie godz. 10:00
– 10.08.2021 r.- plac szkolny w Duczyminie godz. 10:00
Tematem przewodnim imprez będzie przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, uzależnieniom od alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz przemocy poprzez zabawę. Wydarzenia te mają na celu ukazanie mieszkańcom ciekawego i atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego bez używek.
-Chcemy, by takie przesłanie trafiło zwłaszcza do dzieci i młodzieży. Podczas pikniku chcemy pokazać młodzieży, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie, wolne od używek, jest to wyrazem odwagi cywilnej – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.
– Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym czyli zajęcia edukacyjne w formie zabawy.
– Dodatkowo dla wszystkich biorących udział w piknikach czekać będzie moc atrakcji, m.in.:
– Namiot profilaktyczny: gry i zabawy przy użyciu alkogogli i prezentacja gabloty dopalaczowej.
– Duża zjeżdżalnia dmuchana;
– Gokart na pedały: tor przeszkód przy użyciu alkogogli;
– Kula bumperball;
– Malowanie twarzy;
– Konkursy z nagrodami.
-Będą również dostępne atrakcyjne gadżety, m.in: workoplecaki, kolorowanki profilaktyczne, piórniki, bransoletki, balony, informatory profilaktyczne
Teatr, kino, warsztaty, koncerty, pikniki, turnieje- jedno jest pewne, podczas wakacji w naszej gminie nie będziemy się nudzić.

Zapraszamy serdecznie.

 

IP, UMiGCh, Fot. UMiGCh