piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleria

Promocja wierszy Krystiana Kościuga – członka Klubu Literackiego „Przaśnik”

W niedzielę, 7 sierpnia na przasnyskim rynku odbyła się promocja wierszy Krystiana Kościuga, studenta historii Uniwersytetu Warszawskiego, członka Klubu Literackiego „Przaśnik”.
Krystian jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. W 2021 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego absolwenta liceum z Gminy Przasnysz. Wcześniej uczęszczał do Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem.
Od najmłodszych lat interesuje się historią, oraz otaczającym go światem. Posiada dużą wiedzę w różnych dziedzinach, czego dowiódł w rozmaitych konkursach, w wolnym czasie pisze wiersze oraz prozę.
Podczas spotkania zaprezentowano wiersze Krystiana Kościuga, zarówno w jego własnej interpretacji, członków Klubu Literackiego „Przaśnik”: Annę Jelińską, Katarzynę Kowalską, Krzysztofa Kowalskiego, Janusza Radomskiego oraz Oliwiera Majkowskiego i Bartosza Bieżuńskiego sympatyków poezji Krystiana. Piosenki okolicznościowe śpiewali: Janusz Radomski, Aleksandra Kulpanowska, Joanna Kulpanowska i Zosia Ruszczyńska.
Głównym organizatorem spotkania była Anna Jelińska prezes Klubu Literackiego „Przaśnik” we współpracy z Muzeum Historycznym w Przasnyszu oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej
Klub Literacki „Przaśnik” serdecznie dziękuje Pani Agnieszce Brykner dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu za umożliwienie zorganizowania tej uroczystości w swojej Placówce / Miejski Dom Kultury w Przasnyszu jest w remoncie, za pomoc udzieloną przez Nią samą, oraz jej pracowników, za upominki, oraz za wspólne uczestnictwo w spotkaniu. Bardzo dziękuję Panu Hubertowi Dęby Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej pod patronatem którego istnieje Klub Literacki „Przaśnik”, za wszelką pomoc i wspólne uczestnictwo w uroczystości. Serdecznie dziękuję za piękne czytanie wierszy i wykonanie piosenek. Ale najbardziej gratuluję Krystianowi Kościugowi bohaterowi tej uroczystości, członkowi Klubu Literackiego „Przaśnik” wspaniałych wierszy, życzę aby dalej kontynuował swoje pasje. Serdecznie gratuluje Rodzicom tak wspaniałego Syna, Mamie Krystiana za przygotowanie wspaniałego poczęstunku.
Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili: ks. Cezary Olzacki proboszcz parafii Bogate, Pani Grażyna Wróblewska wójt gminy Przasnysz, Pani Krystyna Sawicka przewodnicząca Rady Miasta Przasnysz, Pani Danuta Radomska dyrektor Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem.
Dziękuję wszystkim Państwu, którzy zaszczycili nas swoja obecnością na tej uroczystości.
Anna Jelińska
Prezes Klubu Literackiego „Przaśnik”
Fot. Nadesłane Anna Jelińska