Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Przasnyski projekt z pozytywną oceną w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Projekt “Rozbudowanie tradycji regionalnych, wzbogacenie o aspekty historyczne z elementami tańca” 7 września otrzymał pozytywną ocenę formalną. Polega on na stworzeniu programu artystycznego o charakterze historycznym z czasów szlacheckich, pokazujący kulturę, stroje i tańce oraz przekazywanie wiedzy.
W skład programu wchodzi zorganizowanie warsztatów tanecznych o charakterze historycznym dla mieszkańców Mazowsza Uczestnicy warsztatów nauczą się tańczyć: poloneza, mazura, kujawiaka, krakowiaka i oberka, jeździć konno, zapoznają się z kulturą, historią i tradycjami szlachty mazowieckiej. Celem projektu jest zorganizowanie warsztatów tanecznych, nauki jazdy konnej dla różnych grup wiekowych. Prezentacja nabytych umiejętności obywać będzie się z Zespołem Tańców Historycznych w Przasnyszu na różnych imprezach i wyjazdach.

Projekt skierowany jest do wszystkich grup społecznych zamieszkujących Województwo Mazowieckie poprzez udział w imprezach masowych, imprezach organizowanych przez grupy rekonstrukcji historycznej, żywych lekcji historii w szkołach i przedszkolach.

Głosowanie będzie się odbywać od 26 października na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza lub w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego i potrwa do 16 listopada. Aby projekt otrzymał dofinansowanie potrzebna jest wsparcie mieszkańców i oddanie jak największej liczby głosów. W przeciwnym wypadku pieniądze trafią na realizację innych projektów.
IP, SPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider