środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Przed nami długi czerwcowy weekend. Zachowajmy szczególną ostrożność na drogach!

Przed nami kolejny długi weekend, który będzie dla funkcjonariuszy Policji okresem wytężonej pracy. W tym czasie spodziewać się należy wzmożonego ruchu na mazowieckich drogach. W dniach od 15 do 19 czerwca policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem wykorzystując radiowozy wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości. Wszystko po to, by na drogach Mazowsza było bezpiecznie.

W czasie długiego czerwcowego weekendu należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na mazowieckich drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego, w ramach działań „Bezpieczny weekend” w dniach od 15 do 19 czerwca, będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Możemy spodziewać się większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, które dokładnie mierząc prędkość i zapisując obraz – są doskonałym narzędziem w walce z rajdowymi zapędami niektórych kierowców. Policjanci oprócz mierzenia prędkości będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, jak również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe manewry wyprzedzania. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na taryfę ulgową ze strony policjantów.
Należy pamiętać, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływa wiele czynników takich jak stan techniczny pojazdu, warunki atmosferyczne, stan psychofizyczny kierowcy, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego.

 

IP, KPP

Policja apeluje o :
– przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych,
– nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie,
– korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci w pojazdach
– rozwagę, wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek
Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych!