Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Przekazali artykuły szkolne wychowankom Domu Dziecka w Kowalewie

Uczestnicy projektu Projektu JednoROCK „Równać Szanse 2019” w czasie Holi Festiwalu, który odbył się 12 września 2020 zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych w zamian za kolorowe proszki holi. Zbiórka okazała się sukcesem, a uczestnicy festiwalu wykazali się hojnością. Zebrano łącznie ponad 300 artykułów szkolnych – zeszytów, bloków, zestawów farb, kredek, flamastrów, ołówków i innych.

Część rzeczy przekazaliśmy dla dzieci z Żłobka Samorządowego w Jednorożcu. Kolejna paczka powędrowała również lokalnie i sentymentalnie do świetlicy Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika w Jednorożcu.
– Natomiast największą część (3 kartony) spakowaliśmy i wysłaliśmy pocztą do dzieci z Domów Dziecka w Kowalewie. Bardzo chcieliśmy jechać osobiście do Kowalewa i przekazać artykuły ze zbiórki dzieciom z czterech funkcjonujących tam domów dziecka, niestety koronawirus popsuł nam plany. Wprowadzono kwarantannę i automatycznie Domy Dziecka w Kowalewie zostały zamknięte dla osób z zewnątrz – mówią zgodnie uczestnicy projektu gatrowego JednoROCK „Równać Szanse 2019”

Uczestnicy projektu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Holi Festiwalu po raz kolejny za ofiarowane artykuły.
– Bez Was nie przekazalibyśmy paczek. Samemu można dużo zrobić, jeśli się tylko chce ale razem możemy o wiele, wiele więcej – dodaje młodzież.

Warto dodać, że projekt realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Jednorożcu wraz z grupą młodzieży z terenu gminy Jednorożec w ramach Regionalnego Projektu Grantowego “Równać Szanse 2019” Osią projektu jest muzyka, a uczestnikami młodzież z terenu Gminy Jednorożec.Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych, takich jak umiejętność pracy w zespole, planowanie i organizowanie działań, współpraca a także zdolność pozyskiwania wsparcia w celu realizacji naszych planów.
– Efektem naszych półrocznych działań, nabywania umiejętności a zarazem ogromnym wyzwaniem jest przygotowanie festiwalu kolorów – Holi Festiwalu.
Najważniejsza dla nas jest droga, którą przejdziemy jako grupa. Mamy głowy pełne pomysłów oraz chęci do działania, jednak na etapie realizacji projektu i osiągania wyznaczonych przez nas celów, możemy spotkać się z problemami i mamy prawo popełniać błędy. Ważne, aby napotkane przeszkody były dla nas cenną lekcją.
Trzymajcie kciuki za nas oraz sukces naszego projektu. Strona ta, powstała w celu informowania o naszych działaniach, sukcesach oraz realizacji projektu – mówią uczestnicy projektu.

IP, GBPwJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider