niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Przygotowania do wielkiego jubileuszu w Parafii pw. św. Antoniego w Olszewce [ZDJĘCIA]

Zaczynamy przygotowania do wielkiego jubileuszu w Parafii pw. św. Antoniego w Olszewce – za rok minie 100 lat od konsekracji kościoła. Szykujemy wystawę plenerową zdjęć nie tylko obrazujących życie religijne tej wsi (parafii), ale generalnie odzwierciedlających jej historię. Dlatego wczoraj byliśmy na Wystawa plenerowa w Olszewce – konsultacje społeczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli z nami porozmawiać, pożyczyć zdjęcia do skanowania, zapowiedzieć wsparcie naszych działań w przyszłych dniach. Pojawili się mieszkańcy i mieszkanki Olszewki, osoby stąd pochodzące a zamieszkałe w okolicy, a nawet od lat przebywające za granicą! Cieszymy się niezmiernie, bo dzięki Wam wystawa w Olszewce będzie wspaniała! Przy okazji pozyskaliśmy materiały do Jednorożeckiego Archiwum Społecznego (przed – i powojenne zeszyty szkolne oraz mapę z okresu komasacji gruntów).
Serdeczne podziękowania dla ekipy stowarzyszeniowej: Katarzyna Goś-Wilga, Krzysiek Grabowski i Krzysztof Iwulski. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i użyczenie sali parafialnej ks. Andrzejowi Gromadzkiemu (Proboszcz Olszewka). Było dużo rozmów, planów, pomysłów. Dzieje się!

IP, Maria Weronika Kmoch
Fot. SPZJ