Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Przygotowujemy przetarg na budowę drogi w miejscowościach Binduga i Krukowo

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska pozyskała na budowę tej drogi z budżetu państwa ponad 1 milion 140 tys.zł.

Obecnie przygotowujemy dokumentację do ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienie publicznego, następnie rozpoczniemy kompleksową przebudowę ponad 1,5 km odcinka drogi gminnej w miejscowościach Binduga i Krukowo.

Rozbudowa drogi zapewni bezpieczne i wygodne połączenie, a także usprawni lokalny ruch w miejscowościach Binduga i Krukowo. Będzie też szybszy i lepszy dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów na całej długości drogi. Pobocza o szerokości 75 centymetrów zostaną utwardzone z każdej strony na całej długości drogi. Zostanie wykonane odwodnienie powierzchniowe do istniejących przydrożnych rowów. W obszarze pasa drogowego zostaną wyprofilowane lub przebudowane liczne zjazdy do posesji. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.
Będzie wiec bezpiecznie i komfortowo dla mieszkańców.

 

IP, UMiGCh, Fot. UMiGCh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider