poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Rażące naruszenie prędkości czyli 110 km/h w obszarze zabudowanym

Wczoraj, 22 czerwca po godz. 11.00, w Przasnyszu na ul. Żwirki i Wigury, policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej, 22 letniego kierującego samochodem osobowym marki Audi, który pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 110 km/h.

Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 60 km/h w terenie zabudowanym, kierujący Audi został ukarany wysokim mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

– Wciąż przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę podczas tych trudnych dni na naszych drogach ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

IP, KPP, KP