poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Rolniku! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych na drodze

Już za chwilę żniwa, a więc i na naszych drogach na terenie powiatu przasnyskiego, będziemy mogli zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym kombajnów zbożowych, które są pojazdami wolnobieżnymi i ponadgabarytowymi.

Przasnyska Policja apeluje do rolników o zadbanie o stan techniczny pojazdów i przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas transportu płodów rolnych. Sprawny technicznie pojazd, wyposażony w wymagane oświetlenie i dodatkowe elementy odblaskowe, nie tylko jest widoczny z dużej odległości dla innych uczestników ruchu drogowego ale przed wszystkim, zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich.

– Przypominamy również o tym, że kierujący kombajnem ma obowiązek zdemontowania zespołu tnącego w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Brak przewożenia tzw. hederu na specjalnym wózku, przeznaczonym do jego transportu jest wykroczeniem za które, kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 500 złotych – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak z KPP Przasnysz.

Pamiętajmy, że my sami mamy duży wpływ na nasze bezpieczeństwo, nie zależnie co robimy i gdzie się znajdujemy. Bądźmy więc przewidywalni i zachowajmy ostrożność zarówno podczas prac polowych, wypoczynku lub podróży.

IP, KPP, KB