środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Rolniku! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych na drodze

 

Już za chwilę żniwa, a więc i na naszych drogach na terenie powiatu przasnyskiego, będziemy mogli zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym kombajnów zbożowych, które są pojazdami wolnobieżnymi i ponadgabarytowymi.

– Przasnyska Policja apeluje do rolników o zadbanie o stan techniczny pojazdów i przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas transportu płodów rolnych. Sprawny technicznie pojazd, wyposażony w wymagane oświetlenie i dodatkowe elementy odblaskowe, nie tylko jest widoczny z dużej odległości dla innych uczestników ruchu drogowego ale przed wszystkim, zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz.
Przypominamy również o tym, że kierujący kombajnem ma obowiązek zdemontowania zespołu tnącego w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Brak przewożenia tzw. hederu na specjalnym wózku, przeznaczonym do jego transportu jest wykroczeniem za które, kierujący może zostać ukarany mandatem karnym.
Pamiętajmy, że my sami mamy duży wpływ na nasze bezpieczeństwo, nie zależnie co robimy i gdzie się znajdujemy. Bądźmy więc przewidywalni i zachowajmy ostrożność zarówno podczas prac polowych, wypoczynku lub podróży.

IP, KPP