Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Rozstrzygniecie konkursu „Wyloguj się w wakacje” [ ZDJĘCIA]

Niestety problem siecioholizmu, czyli uzależnienia od sieci i związanych z nią aktywności, to plaga XXI wieku. Coraz młodsze dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera, i jeszcze więcej smartfona, zwiększając tym samym ryzyko zachorowania. Tak, niestety siecioholizm to zaburzenie, uzależnienie tak samo niebezpieczne i wyniszczające jak narkomania czy alkoholizm, niestety często lekceważone przez społeczeństwo.

Dlatego również Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach postanowiła zawalczyć swoimi skromnymi i mocno ograniczonymi środkami o świadomość dzieci i młodzieży. Właśnie dlatego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, Pani Beaty Szczepankowskiej, we współpracy z Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach, nasza biblioteka zorganizowała I Gminny Konkurs Profilaktyki Uzależnień pt. “Wyloguj się w wakacje”.
Głównymi celami tego konkursu było m.in.: uświadomienie negatywnych konsekwencji wynikających z nadużywania internetu
i jego szkodliwego wpływu na organizm dzieci i młodzieży, popularyzacja zdrowych zachowań i bezpiecznych form wypoczynku dzieci i młodzieży podczas wakacji, promocja zdrowego stylu życia bez uzależnień, propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego i wypoczynku oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni poprzez prace plastyczne.
Konkurs był podzielony na 3 kategorie wiekowe a zadaniem wszystkich uczestników było zaprojektowanie, wykonanie i przedstawienie w ciekawej i kreatywnej formie plakatu z zakresu profilaktyki uzależnień, tak jak jest w podtytule konkursu, czyli „Wyloguj się w wakacje”.
– Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i wszystkim uczestnikom naszego konkursu chcieliśmy jeszcze raz serdecznie pogratulować – informują organizatorzy.

IP, MGBPCh, Fot. MGBPCh

Liczba prac przeszła najśmielsze oczekiwania a wyniki konkursu były następujące:

Kategoria I (Klasy I-IV Szkoły Podstawowe):
I MIEJSCE – Maja Prusarczyk,
I MIEJSCE – Mateusz Osowski,
II MIEJSCE – Bartosz Szymański,
II MIEJSCE – Maciej Rapacki,
III MIEJSCE – Zofia Jagaczewska,

WYRÓŻNIENIE – Kalina Sobolewska,
KATEGORIA II (Klasy V-VIII Szkoły Podstawowe):
I MIEJSCE – Malwina Stefańska,
I MIEJSCE – Amelia Sobolewska,
KATEGORIA III (Szkoły Ponadpodstawowe):
I MIEJSCE – Małgorzata Majewska,
I MIEJSCE – Kinga Małkowska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider