piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Ruszyła budowa kompleksu odkrytych basenów w Przasnyszu

W środę 3 sierpnia 2022 roku na terenie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu nastąpiło przekazanie placu budowy Wykonawcy, który podejmie się budowy zespołu odkrytych basenów wraz z kompleksem budynków socjalno-gospodarczych. Wykonawca lada dzień przystąpi do budowy nowoczesnych, odkrytych basenów, których otwarcie nastąpi wraz z nastaniem przyszłorocznych upałów.

Dzięki inicjatywie Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego oraz poparciu radnych z koalicji, po kilkudziesięciu latach oczekiwania, w powiecie przasnyskim powstanie sezonowe kąpielisko, a mieszkańcy zyskają możliwość ochłody i rekreacji na świeżym powietrzu nieopodal swojego miejsca zamieszkania. Zadanie obejmuje wykonanie trzech niecek basenowych, pomostów, pryszniców, brodzików, budynku socjalnego oraz technicznego, wodnego placu zabaw, zjeżdżalni wraz z hamownią, infrastruktury technicznej, elementów małej architektury i układu komunikacyjnego.
Wykonawcą kompleksu basenów jest Rembud Sp. z o.o. z Przasnysza. Spółka wkrótce rozpocznie prace budowlane i zakończy je do końca br. Wiosna 2023 r. będzie czasem intensywnych przygotowań do udostępnienia obiektu mieszkańcom, które nastąpi wraz z nastaniem przyszłorocznego lata.
Wykonawca wykonał już pierwszy etap zadania, polegający na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę. To oznacza, że roboty budowlane rozpoczną się lada dzień. Na realizację etapu drugiego, czyli wykonanie prac budowlanych, przewidziano 4 miesiące od zakończenia etapu pierwszego.

IP, SPP