sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Ruszyły policyjne patrole rowerowe [ZDJĘCIA]

Dojadą tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, poruszają się szybciej niż patrol pieszy. Policjanci na rowerach, jak zawsze w letnie dni dbają o bezpieczeństwo w parkach, czy innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione.

 

Od kilku dni można już je zobaczyć w Przasnyszu.
Przasnyscy dzielnicowi, jak co roku już od kilku lat w okresie wiosenno-letnim, dbają o bezpieczeństwo jeżdżąc między innymi na rowerach. Patrole te są możliwe dzięki umowie o poprawie bezpieczeństwa na terenie Przasnysza, którą zawarto z firmą Kross, czyli miejscowym producentem rowerów.
– Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziaływają nie tylko prewencyjnie, ale również podejmują interwencje wobec osób spożywających alkohol w miejscach objętych zakazem oraz wobec tych, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny – mówi asp. szt Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu.

Chociaż policjanci pełniący służbę na rowerach mają inne umundurowanie, czyli białe koszulki z napisem „Policja” oraz granatowe krótkie spodenki, to tak samo, jak ich koledzy z patroli pieszych lub zmotoryzowanych, reagują na przestępstwa i wykroczenia.

IP, KPP, KB, fot. KPP