piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaSport

Rywalizacja „Tour de Strefa. Edycja: Wakacje” [ZDJĘCIA]

Czas wakacji zachęca do leniwego wypoczynku ale nie każdy jest fanem leżenia na plaży. Dla tych, którzy nie potrafią odpoczywać jak się nie zmęczą została stworzona „Tour de Strefa” edycja wakacje.

Zabawa sportowa realizowana w formie zdalnej polega na pokonaniu odpowiedniego dystansu wokół przasnyskiej Strefy ekonomicznej biegiem lub na rowerze. Zabawa trwa od początku lipca do 20 sierpnia. Na liście startowej powoli przybywa coraz więcej chętnych zawodników. Trasę można pokonać indywidualnie ale zawsze raźniej w grupie. We wtorkowy wieczór grupa pasjonatów dwóch kółek zebrała się by wspólnie przejechać trzy kółka wokół strefy. Zaraz po wspólnym starcie od peletonu oddzieliła się „ucieczka” a pozostali podzielili się na dwie grupy: „pościgową” i „krajoznawczą”. Ucieczka była na tyle skuteczna, że peleton nie zdołał jej dogonić do samej mety ale nie wszyscy celowali w zwycięstwo. Grupa „krajoznawcza” pokonała trasę nadzwyczaj dokładnie, szczegółowo poznając każdy zakątek trasy, przy okazji prowadząc ciekawe konwersacje. Zabawa była przednia a cel został osiągnięty – każdy spalił mnóstwo kalorii i otrzymał pokaźną dawkę endorfiny. Większość rowerzystów znalazło jeszcze tyle energii, że bezpośrednio z trasy pojechali na trening biegowy na stadion.
Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie. Niezdecydowanych zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy by wspólnie pokonać trasę.

Rywalizacja „Tour de Strefa. Edycja: Wakacje” ma charakter indywidualny i będzie realizowana zdalnie.
Rywalizacja polega na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy – jednego, dwóch lub trzech pełnych okrążeń wokół Przasnyskiej Strefy Ekonomicznej.
Czas pokonania trasy oceniany jest na podstawie danych z aplikacji umożliwiających monitorowanie parametrów aktywności (np. Strava, Polar Flow, Garmin Connect, itp.).
Rywalizacja trwa od 01.07.2022 r. do 20.08.2022 r

IP, KS Przaśnik