piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Są chętni na budowę kompleksu basenów otwartych w Przasnyszu

 

Powiat Przasnyski planuje budowę zespołu basenów odkrytych przy Zespole Szkół Powiatowych. Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem, ponieważ nie zgłosił się żaden oferent. Starosta Przasnyski mając na uwadze, że jest to bardzo oczekiwana inwestycja, zlecił błyskawiczne rozpisanie kolejnego przetargu z nieco przedłużonym terminem realizacji. Chodziło o to, aby udostępnienie obiektu mieszkańcom było możliwe wraz z nadejściem lata przyszłego roku.

Termin składania ofert minął 7 kwietnia 2022 roku o godzinie 12:00 i tym razem zgłosiły się dwie firmy. Złożone oferty opiewają na kwoty blisko 10 mln zł. Najniższa z ofert przekroczyła pulę środków zabezpieczonych na tę inwestycję, ale trwają intensywne rozmowy nad możliwością jej sfinansowania. Starosta podkreśla, że będzie rekomendował w Zarządzie i Radzie Powiatu zwiększenia budżetu na to zadanie, by oczekiwana od 24 lat inwestycja została w końcu zrealizowana.
Na przyszkolnym terenie przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu, w sąsiedztwie powiatowego lodowiska mają powstać trzy baseny przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszy będzie miał głębokość 0,6 m, drugi 1,2 m, zaś najgłębszy 1,5 metra. Oprócz tego w planach jest wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz rodzinna zjeżdżalnia. Obok basenów mają powstawać budynki, służące obsłudze mieszkańców.

IP, SPP