sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminSzkoły

Samodzielnie uczy się języka japońskiego i języka koreańskiego

 

Wiktoria Chrzanowska to tegoroczna absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach. Osiągnęła w roku szkolnym 2020/2021 średnią – 4.78. W minionym tygodniu otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. O tym i o wielu innych sprawach rozmawiamy z uzdolnioną uczennicą.

– Gratuluję Ci otrzymanego stypendium. Opowiedz Czytelnikom „Kuriera Przasnyskiego”, coś więcej o swoich wynikach w nauce
– Jeżeli chodzi o naukę nigdy nie miałam z nią problemu, każda lekcja mnie interesowała, więc od małego miałam dobre oceny bez dodatkowej nauki, wystarczały mi lekcje i skupienie na nich.

– Czy odniosłaś jakieś inne sukcesy?
– W szkole oprócz dobrych ocen jeździłam na zawody sportowe gdzie drużynowo zajmowałyśmy miejsca z resztą dziewczyn, również brałam udział w wielu konkursach muzycznych gdzie śpiewałam.

– Który z Twoich sukcesów jest najcenniejszy?
– Myślę, że moim największym sukcesem jest rozpoczęcie nauki języków, od kilku miesięcy samodzielnie uczę się Japońskiego i Koreańskiego, kilka innych języków mam w planach do nauki, ale staram się nie spieszyć żeby przyłożyć się do nich jak tylko potrafię.

– Twoim ulubionym przedmiotem jest…?
– Mimo, że każdy przedmiot bardzo lubię chyba moimi faworytami są matematyka oraz fizyka, niesamowity jest dla mnie wpływ tych dwóch nauk na codzienne życie, sam fakt istnienia zjawisk w fizyce jest bardzo interesujący, zawsze ciekawiło mnie jak dana siła działa i skąd co się wzięło. Co do matematyki, nieskończenie wiele liczb, wzory które potrafią nam ułatwić wiele w liczeniu czy sama satysfakcja z rozwiązanego zadania jest dla mnie przyjemna.

– W jakiej szkole średniej będziesz kontynuował naukę od września 2021 roku?
Złożyłam dokumenty do liceum KEN w Przasnyszu, jeżeli się tam dostanę od września będę jedną z uczennic tej szkoły.

– Rok szkolny 2020/2021 był trudny w związku z pandemią koronawirusa, jak go wspominasz?
– Wspominam go raczej spokojnie, sama mimo że nie przepadam za przebywaniem w towarzystwie wielu osób po jakimś czasie brakowało mi ludzi wokół, było czasami za cicho. Brakowało mi tłumu ludzi w dużym mieście oraz znajomych, z którymi mogłabym się spotkać.

– Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w Szkole Podstawowej?
– Niestety nie, myślę że moje najwcześniejsze wspomnienie związane ze szkołą to apel przygotowany przez starszych rówieśników oraz pasowanie na ucznia w pierwszej klasie.

– Komu dedykujesz swoje sukcesy?
– Dedykuję je przyszłej sobie, chciałabym kiedyś być dumna z tego jaka byłam. Chciałabym kiedyś spojrzeć na swoje małe sukcesy i być dumna z każdego z nich, to mój największy cel. Chciałabym też podziękować mojej mamie, która zawsze mnie motywowała i wysyłała na różne konkursy. Zawsze wspierała mnie dobrym słowem i wierzyła we mnie. To ona była moim wsparciem. To ona cieszyła się o wiele bardziej z moich sukcesów niż ja sama.

– Twoja średnia na koniec roku szkolnego 2020/2021…?
– Uzyskałam średnią – 4.78

– Czy to Twoja najwyższa średnia, czy może miałaś kiedyś większą?
– Nie jest to moja najwyższa średnia, z tego co pamiętam moja najwyższa średnia w szkole to 4.95

– Czym się interesujesz? Co lubisz robić w wolnych chwilach, jakie masz hobby?
– Mam wiele zainteresowań, jestem osobą, którą interesuje wszystko i najchętniej robiłabym wszystko naraz, ale przez ograniczony czas nie jestem w stanie tego robić. Moją największą pasją jest muzyka, chodzę na lekcje tańca, śpiewu oraz od września będę chodziła na lekcje nauki gry na gitarze, sama w wolnym czasie staram się nauczyć gry na pianinie. Uczę się także języków obcych, bo chciałabym dowiedzieć się więcej o ludziach z innych krajów i poznać ich kulturę, patrzenie na świat i historię. Do tego rysuję, gotuję oraz co noc robię zdjęcia księżycowi. Czytam też dużo książek każdego rodzaju w języku angielskim i oglądam filmiki naukowe, są to moje ulubione rodzaje filmów, bo zawsze przyciągają moją uwagę.


– W przyszłości chciałabyś zostać…?
– Nie mam planów na przyszłość, niestety nie wiem czym będę interesowała się gdy pójdę na studia, więc wybór zawodu zostawiam przyszłej sobie.

– Twoim marzeniem jest…?
– Chciałabym dotrzeć do swojego celu jeżeli chodzi o moje pasje, mimo że mam ich dużo, chciałabym być dobra z każdej z tych dziedzin i dużo się nauczyć.

– Twoim idolem jest…?/Dlaczego właśnie on/ona?
– Mam kilku idoli, jednym z nich jest Min Yoongi jeden z członków zespołu BTS, jego osobowość, postrzeganie świata i muzyka którą tworzy są niesamowite, podziwiam go za to, że mimo trudnej przeszłości nie stracił nadziei, drugą moją idolką jest Shin Ryujin członkini zespołu ITZY jest dla mnie wzorem do naśladowania, jej charakter, energia w tańcu i pewność siebie w śpiewie zawsze mnie uszczęśliwia, trzecią idolką jest Lee Jieun znana pod pseudonimem IU, jest ona aktorką oraz piosenkarką, podziwiam jej osobowość oraz głos, jest dla mnie niesamowity, doceniam ją również za ciężką pracę i podziwiam za połączenie kariery aktorki oraz solistki. Ostatnią moją idolką jest Park Jihyo z zespołu TWICE, jest dla mnie również autorytetem muzycznym, podziwiam ją za ciężką pracę od dziecka która doprowadziła ją do perfekcji, jej głos zawsze mnie zadziwia i inspiruje.

– Dziękuję za rozmowę
– Dziękuję również

Rozmawiał: WS, fot. nadesłane