poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

[SĄSIADÓW] Okradli sklep, a łup ukryli w bunkrze

Nidziccy kryminalni już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu w Żelaźnie. Nastolatkowie łup ukryli w leśnym bunkrze. 17 i 19 – latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 15-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W nocy z 3 na 4 marca  miała miejsce kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego w miejscowości Żelazno. Sprawcy z wnętrza lokalu zabrali m. in. słodycze, napoje energetyczne, alkohol i papierosy. Właściciel sklepu oszacował straty na łączną kwotę ponad 2600 zł. Dzięki pracy operacyjnej nidzickich kryminalnych, zaledwie kilka godzin po zdarzeniu policjanci ujawnili pojazd marki VW, którym przemieszczali się sprawcy przestępstwa i zatrzymali 3 młodych mieszkańców gm. Nidzica.

Nastolatkowie w wieku 15, 17 i 19 lat przyznali się do dokonania kradzieży z włamaniem w miejscowym sklepie i wskazali leśny bunkier, w którym ukryli skradziony asortyment. Ponadto, w toku prowadzonych czynności ustalono, że tej samej nocy ci sami sprawcy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do budynku handlowego w pobliskiej miejscowości – celu nie osiągnęli, ponieważ lokal był pusty. Oprócz tego, 2 zatrzymanych przyznało się do wcześniejszego włamania do sklepu w Żelaźnie, które miało miejsce pod koniec lutego 2021. Wtedy łupem padły papierosy i alkohol.

Nastolatkowie już usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem 17 i 19 – latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 15-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

IP, KPP