środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleria

Seniorzy z Przasnysz na pielgrzymce do miejsc kultu maryjnego [ZDJĘCIA]

W czwartek, 30 czerwca w ramach Projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” odbyła się pielgrzymka uczestników do trzech miejsc kultu maryjnego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Pielgrzymkę zainaugurowała Msza Św. w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie celebrowana przez proboszcza Parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu – ks. Romualda Ciesielskiego, który był organizatorem wyjazdu. Czytanie liturgiczne proklamowała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Joanna Cieślik.
Następnie po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy pielgrzymki udali się na wspólne rozważania stacji drogi krzyżowej po których wyruszyli w drogę do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku. Po zapoznaniu się z historią klasztoru, która jest nierozłącznie związana z postacią Prymasa Tysiąclecia – Stefana Wyszyńskiego, który przez blisko rok więziony był za murami tutejszego klasztoru, pielgrzymi spożyli uroczysty obiad i udali się w dalszą drogę do Bazyliki Nawiedzenia Maryi Panny w Świętej Lipce – Sanktuarium cudów i pięknych organów. To właśnie tu Seniorzy mieli okazję podziwiać piękno ruchomych organów. Po zakończeniu koncertu pielgrzymi mieli czas wolny, który poświęcili na zwiedzanie okolicznych atrakcji, zakup pamiątek po czym udali się w drogę powrotną.
Wspólne pielgrzymowanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, a wspólne modlitwy, śpiewy wzmocniły poczucie wspólności i jedności wśród seniorów.
Wszystkich chętnych zapraszamy w niedzielę 10 lipca 2022, godz. 13.00 do parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela na mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji uczestników pielgrzymki do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego i Świętej Lipki.
Pragniemy nadmienić, iż w ramach w/w projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” seniorzy w wieku powyżej 60 roku życia będący mieszkańcami Przasnysza mają okazję uczestniczyć w szeregu regularnych zajęć organizowanych przez tut. Instytucje – Bibliotekę, Muzeum, OSiR, MDK, MOPS. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu zapoznania się z harmonogramem zajęć.

IP, MOPS