niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Seniorzy w Czernicach Borowych aktywni jesienią [ZDJĘCIA]

Seniorzy w Czernicach Borowych w październiku zakończyli warsztaty plastyczne, na których przygotowali rekwizyty do wystawienia bajek. Pod okiem aktorów ćwiczą swoje role, które przypadły im do odtworzenia postaci z bajek. Jest to świetna integracja, okazja do poznania swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i aktorskich.

W zasięgu zainteresowań jest również nauka angielskiego, ćwiczenia z komputerem. Zajęcia prowadzi młodzież z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.

Wzajemne spotkania na terenie ośrodka stwarzają dla seniorów możliwości lepszego poznania młodzieży, która ma okazję na bliższe poznanie mieszkańców.

Wszystko to odbywa się w ramach projektu „Pomost pokoleniowy” dofinansowanego ze środków programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Seniorzy spotkali się również z okazji Dnia Seniora. Wspólna kolacja, śpiewanie i dyskusje prowadzone przy stole pozwoliły na lepszą integrację seniorów. Dla chętnych nie zabrakło też muzyki do tańca. Nie wszyscy seniorzy biorą udział w projekcie „Pomost pokoleniowy, a więc nasze święto stworzyło okazję do spotkania się w szerszym gronie.

Seniorzy w Czernicach Borowych nie tylko się bawią, ale nie zapomnieli też o istniejących zagrożeniach wszelkiego rodzaju oszustw, wyłudzeń, itp. Spotkanie z Policją 27 października br. było okazją do poznania nowych metod oszustów oraz usłyszenia wielu cennych rad, jak ustrzec się przed tymi sprawami.

Spotkanie wpłynie z pewnością na rozważniejsze podejmowanie decyzji odnośnie dysponowania swoim mieniem i oszczędnościami.

IP, Marianna Sobieraj