poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminSport

Siłownia plenerowa powstanie w Chojnowie

Jeszcze w tym roku, miłośnicy aktywności fizycznej pod gołym niebem, będą mogli skorzystać z siłowni zewnętrznej, która zostanie zainstalowana przy zespole podworskim w Chojnowie.

Nasz samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 40 500,00 zł, w ramach programu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2020”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Budowa siłowni plenerowej składać się będzie z dwóch stref: ze strefy aktywności i strefy relaksu. W strefie aktywności umieszczone zostaną urządzenia do ćwiczeń:
– wahadło – urządzenie służące budowie mięśni i koordynacji. Ćwiczy mięśnie bioder, wspomaga ruchomość stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego oraz mięśni brzucha i pleców. Ćwiczy zmysł równowagi;
– biegacz – poprawia krążenie krwi i koordynację. Trenuje mięśnie kończyn dolnych i bioder;
– orbitrek – poprawia koordynację i krążenie krwi, buduje mięśnie nóg i bioder. Dodatkowo trenuje mięśnie pasa barkowego i ramion. Wpływa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej;
– wioślarz – wzmacnia mięśnie ramion i nóg oraz górnej części placów;
– wyciskanie siedząc – zwiększa siłę mięśni piersiowych, barków i ramion;
– rower – poprawia krążenie w dolnych partiach ciała.

W strefie relaksu planuje się umieszczenie stołu do gry w ping ponga oraz dwóch ławek drewnianych. Strefa wyposażona zostanie w tablicę z regulaminem korzystania, kosz do selektywnej zbiórki odpadów oraz stojak rowerowy i lampę solarną oświetlającą obiekt. Wybudowany będzie chodnik z kostki brukowej umożliwiający dojście do siłowni. Teren zostanie ogrodzony przez mieszkańców sołectwa oraz wzdłuż ogrodzenia nasadzona będzie zieleń ozdobna. W drugim etapie planuje się urządzenie w sąsiedztwie placu zabaw.

 

IP, UGCzB, Fot. UGCzB