środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

„Ślubuję uczyć się pilnie…”. Ślubowanie i pasowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnem [ZDJĘCIA]

W październiku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.
Był to ważny moment u progu edukacji szkolnej pierwszoklasistów.

Powagi wydarzeniu dodawali zgromadzeni goście: rodzice oraz Pani Dyrektor szkoły, odświętny strój dzieci, dekoracja sali, ale przede wszystkim obecność pocztu sztandarowego i sztandaru Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem. Podniosły nastrój uroczystości wzmocniło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Bohaterowie dnia, pierwszoklasiści, z dużym zaangażowaniem emocjonalnym przedstawili przygotowany program artystyczny. W wierszach i piosenkach zaprezentowali swoje wiadomości pozwalające przystąpić im do ślubowania. Program zawierał utwory o tematyce patriotycznej, ale też wesołe dotyczące życia szkolnego. Potem dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Małgorzata Balcerzak „szkolnym ołówkiem” pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem. Gratulacje uczniom wraz z życzeniami: „Niech nauka będzie dla Ciebie radością” – złożyła też wychowawczyni pani Bożena Frączyk. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz prezenty przygotowane przez rodziców.
Dziękujemy rodzicom i gratulujemy tak wspaniałych pociech, a uczniom klasy 1. życzymy bardzo dobrych wyników w nauce i wielu radosnych chwil w murach naszej szkoły.

IP, SPK, Fot. SPK