piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Spektakle dla dzieci i młodzieży w ramach Tygodnia Bibliotek [ZDJĘCIA]

 

 

Tydzień Bibliotek zakończyliśmy z Teatrem Maska Przedszkolakom ze Szkoły Podstawowej w Lesznie zaprezentowano widowisko pt. „Misio Tulisio”, spektakl o przyjaźni i tolerancji.

Kasia ma swoje ukochane pluszaki. Dziewczynka wszystkie pluszaki traktuje na równi, a Króliczek Zazdrośniczek wciąż jest obrażony, lubi dokuczać innym i nie potrafi się niczym dzielić. Kiedy nadchodzą urodziny Misia Tulisia, znajomi przygotowują dla niedźwiadka przyjęcie niespodziankę, ale Króliczek Zazdrośniczek robi wszystko, aby ją zepsuć i skłócić ze sobą przyjaciół. Dzieci i Kasia musieli nauczyć Króliczka, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy się każdemu, bez względu na jego pochodzenie czy wygląd.
Drugi spektakl pt. „Laboratorium życia” obejrzała młodzież klas 7-8 Szkoły Podstawowej w Bogatem. „Laboratorium życia” to historia młodych ludzi, którzy zatracili się w szukaniu silnych wrażeń i przegrali walkę z nałogami. Z początku niewinna zabawa zmieniła się w koszmar, a następnie w uzależnienie. „Laboratorium życia” to jasny przekaz dla młodzieży, że takie eksperymenty mogą skończyć się tragicznie. To interesująca lekcja profilaktyki, skłaniająca do przemyśleń i głębokiej refleksji.

IP, GBPB