Spokrewnieni służbą w 2. Ośrodku Radioelektronicznym

save
8 marca 2021 roku na przasnyskim rynku miejskim żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego przystąpili do akcji „SpoKREWnieni Służbą”.

Tegoroczna czwarta już edycja zainaugurowana została przy okazji obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych przez Ministra Obrony Narodowej – pana Mariusz Błaszczaka.

– Podczas akcji tym razem pracownicy wojska 2. Ośrodka Radioelektronicznego oddają krew ratując tym samym zdrowie i życie potrzebującym osobom. Krew i jej składniki, to bezcenny lek, którego nie da się w żaden sposób zastąpić. Przywraca zdrowie, ratuje życie, daje nadzieje na odzyskanie pełnej sprawności. Każdy z nas może pomóc w prosty sposób – dołączając do akcji SpoKREWnieni Służbą. Zapewniam, że nie zwalniamy tempa i jesteśmy na etapie organizowania kolejnej akcji jeszcze w tym miesiącu. Czas epidemii sprawia, że niedobory krwi i jej składników w placówkach ochrony zdrowia są szczególnie duże. Z tego powodu tak ważna w tym czasie jest aktywność i zaangażowanie wszystkich dawców i jej honorowe oddawanie, do czego serdecznie zachęcam. – podsumował akcję płk dypl. Bogusław Postek.

Żołnierze i pracownicy cywilni wojska od 01 do 31 marca 2021 roku będą oddawać krew w punktach poboru na terenie całego kraju. Zebrana krew trafi do potrzebujących i chorych w całej Polsce. Akcja trwa nieprzerwanie od 2018 roku.

IP, AM, fot. M. Bugaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *