Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Sportowcy z Chorzel pokazali swoje piłkarskie umiejętności i kreatywność

Do wspólnej zabawy z uczniami z całej Polski w ramach akcji „Zielone Wyzwania” przystąpiły trzy drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach wraz z opiekunem panem Michałem Zawojek. Akcja ma zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze i pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.

Głównym organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorem głównym – marką Tymbark.
„Zielone Wyzwania” to piłkarskie zadania sprawdzające sportowe umiejętności i kreatywność. Rywalizacja w ramach „Zielonych Wyzwań” odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W pierwszych dekadach lutego, marca, kwietnia i maja Polski Związek Piłki Nożnej przedstawiał treści nowych wyzwań. Podczas całej akcji czekały nas łącznie cztery zadania. Każde z nich było dostosowane do sytuacji i obostrzeń aktualnie panujących w Polsce.
Stopień trudności poszczególnych wyzwań dostosowany był do danej kategorii wiekowej. Po ogłoszeniu treści wyzwania drużyny miały czas na przygotowanie się do niego i jego realizację. Za publikację wideo przedstawiającą wykonanie zadania przez swoją drużynę odpowiedzialni byli nauczyciele pani Monika Dzieżyk i pan Michał Zawojek. Prawidłowo przesłane i odpowiednio opisane nagrania zostały następnie ocenione przez kapitułę konkursową.
Za każde wyzwanie nagrodzone zostały trzy najlepsze filmy w każdej z sześciu kategorii. Co miesiąc wyróżniano 18 drużyn, które mogły liczyć na następujące nagrody:
-za 1. miejsce w danej kategorii: awans do trzeciego etapu „Zielonych Wyzwań”, czyli treningów prowadzonych przez szkoleniowców związanych z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz sprzęt sportowy o wartości 2000 zł,
-za 2. miejsce w danej kategorii: sprzęt sportowy o wartości 1500 zł,
-za 3. miejsce w danej kategorii: zestaw 10 piłek treningowych (rozmiar 4) firmy Nike.

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o docenieniu umiejętności piłkarskich naszej najmłodszej drużyny, która w jednym z finałów zajęła III miejsce w kategorii U-8 dziewcząt, tym samym zdobywając dla całej społeczności szkolnej komplet 10 piłek.

Skład drużyny U-8 SP 2 Chorzele dziewczęta:
Austeja Kulikauskaite, Maja Borowa, Wiktoria Wołowska, Grabowska Nadia, Vanessa Kozubal, Laura Merchel, Wiktoria Soból, Wiktoria Ejma, Alicja Basandowska.

Skład drużyny U-10 SP 2 Chorzele dziewczęta:
Amelia Czajkowska, Daria Rapacka, Lena Żęgota, Kinga Markowska, Oliwia Delowicz, Zofia Szlaga, Nikola Ostrowska, Zofia Cichowska, Blanka Klonowska, Martyna Kobus.

Skład drużyny U-10 SP 2 Chorzele chłopcy:
Filip Parciak, Marcel Leśnikowski, Adam Cichowski, Antoni Zarjewski, Daniel Kostrzewa, Borys Kołodziejczyk, Bartłomiej Panasiuk, Szymon Częścik, Natan Dygnos, Jan Lipiński.

 

IP, UMiGCh, fot. UMiGCh

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider